O víne

Vinárstvo Josef Dufek                                                                               Svatoborský sklípek

„Všetko sa podriaďuje kvalite!“

Vinárstvo Josef Dufek je mladý dynamicky se rozvíjajúci podnik moderného typu, využívajúci skúsenosti a storočné tradície vinárstva v rodine. Samozrejmosťou je používanie najmodernejších technológií ako je pneumatické lisovanie, riadené kvasenie, používanie vinifikátorov, vrátane jablčno-mliečnej fermentácie.

Neoddeliteľnou súčasťou výroby kvalitných vín je nutnosť prvotriednej suroviny – hrozna, ktoré pochádza z vlastných viníc s výmerou 17 ha. Vinice sú obhospodarované v rámci integrovanej produkcie s maximálnou šetrnosťou k prírode.

Zaujímavosťou je  široký sortiment tridsiatich pestovaných odrôd.

Dosiahnuté výsledky ukazujú na správny smer a koncepciu vinárstva. Firma za veľmi krátku dobu existencie na trhu  získava medaile na viacerých významných súťažiach. Za rok 2010 ich bolo viac ako sto. Vinárstvo Josef Dufek sa stalo najúspešnejším  vinártvom 43. ročníku VVT Valtice, kde získalo titul Šampión a ďalšie tri poháre. Zo zahraničných výstav nemožno nespomenúť Decanter Word Avards London. Rovnako v roku 2011 sa na prestížnej výstave Vinallies Internationales Paris so ziskomm dvoch zlatých a dvoch strieborných medailí stalo nejúspešnejším vinárstvom z Českej republiky. Na Vinárských Litoměřicích získalo už  tretí titul Šampióna v poradí. Súčasne po druhý krát mu právom patrí aj titul Šampióna na Vinných trhoch v Pezinku. Z najväčšej výstavy USA – San Francisco International Wine Competition priviezli Dufekovci dve zlaté a dve bronzové medaile. Na výstave Weinparade Poysdorf v Rakúsku získali tri zlaté a štyri strieborné medaile. Podobne tak i na najväčšej výstave Európy AWC Wienna.

Aj v tomto roku už majú na konte desiatky významných ocenení, vrátane troch medailí z Paríža a ďalších sedem zlatých a štyroch strieborných z Vinařských Litoměřic. Z Valtic si vinárstvo Josef Dufek prinieslo dvanásť ocenení. Zo Slovenska si odnieslo zatiaľ krásnych 54 medailí z výstav v Modre, Pezinku a Bojnic vrátane absolútneho šampióna. Na Weinparade Poysdorf s veľkým úspechom získalo celkovo z 19 vín 15 zlatých a 4 strieborné medaile.

Najčerstvejším úspechom je titul celkového Šampióna za najlepšiu kolekciu vín (Paríž 2012). Taktiež za najúspešnejšiu kolekciu vín bol udelený  titul CHAMPION, ktoré za Českú republiku  získalo práve Vinárstvo  Josef Dufek, Svatobořice – Mistřín: zisk pätnástich zlatých a štyroch strieborných medailí.

Víno Morava

Vinárstvo Josef Dufek je mladý dynamicky se rozvíjajúci podnik moderného typu, využívajúci skúsenosti a storočné tradície vinárstva v rodine. Samozrejmosťou je používanie najmodernejších technológií ako je pneumatické lisovanie, riadené kvasenie, používanie vinifikátorov, vrátane jablčno-mliečnej fermentácie.

Neoddeliteľnou súčasťou výroby kvalitných vín je nutnosť prvotriednej suroviny - hrozna, ktoré pochádza z vlastných viníc s výmerou 17 ha. Vinice sú obhospodarované v rámci integrovanej produkcie s maximálnou šetrnosťou k prírode.© 2012 DiWine s.r.o. - Vina z Moravy - všetky práva vyhradené

webdesign © bart.sk